Sunucu Odası Klima

Bilgisayar ve sistem sunucu odaları için klimalar oldukça önemlidir. Günümüzde her işletme de kullanılan sunucu odaları yüksek ısıdan dolayı klimaya ihtiyaç duyar .sunucu odalarına takılan klimalar sürekli kontrol edilmeli ve düzgün cihazlar takılmalıdır .bunun için üretilmiş sunucu odası klimaları mevcuttur ortamı en uygun sıcaklığa getirip en yüksek verimle çalışan bu cihazlar maliyet açısından inverter olduğu için oldukça verimlidir. Sanayi tipi klima servisi olarak sunucu odalarının bakımlarının 6 ayda bir yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Sunucu Odası Klima

Bilgisayar sunucu odaları hemen hemen her kuruluşta kullanılmaktadır. Sunucuların aşırı ısınarak yavaşlamalarına hatta çökmelerine , kapanmalarına veya bazı durumlarda veri kaybına neden olan ciddi durumlarda tam bir çökmeye sebep olmamasını sağlamak için sunucuların en uygun sıcaklıkta çalışmasını sağlamak son derece önemlidir. Çok önemli  bu odadaki en kaliteli klima kullanmak zorunludur  biraz daha fazla ödeme yapmak sizin önemli olan bu yerin korunmasını maksimum seviyeye çıkaracaktır. arıza riskinin çok daha fazla olduğu klimalar kullanmak iyi değildir .Çok az arıza veren yüksek verimli cihazlar kullanılır.

Tek bir sunucuyu veya tüm sunucu odasını soğutmaya çalışıyor olsanız bile, sunucularınızı tüm yıl boyunca serin tutmak önemlidir. Bir sunucu odası için bir klima tavsiye ederken kalite önemlidir.