*Duvar tipi klima montajı

Duvara montaj klima üniteleri yüksek seviyede bir duvara yerleştirilir.  Sanayi tipi klima servisi olarak yatak odaları, salonlar, oturma odaları, ofisler, sunucu odaları ve dükkanlar gibi daha küçük alanlar takılması idealdir. Odaya eşit bir hava dağılımı sağlayabilecek bir yere montaj yapılır. Duvar üniteleri son derece sessizdir konforludur ve çoğu insan ünite açıkken oldukça rahat uyuyabilir.

Dış ünite montajı olarak balkon veya pencere altlarına montaj yapılır gerekirse tij kullanılarak sağlamlaştırılır. Duvar tipi klimalar montaj edilirken özenle klima borusu sarılmalıdır. Görsellik açısından bozulmaması için kanalla kapatılabilir.

Duvar Tipi Klima Montaj

*Salon tipi klima montajı

bir zemin  üzerinde klima ünitesine sahip olmak isteyen  inşalar buna karar  vermelerinin ana sebeplerinden biri, kurulum basitliği ve maliyet tasarruflarıdır. Dahili klima kurulum işi, üniteyi istenen konuma getirmeyi ve boru işinin odayı terk etmesi için küçük bir delik açmayı içerir. Bu salon tipi üniteler, işinizi taşımayı planlıyorsanız, ancak yeni tesislerinize kolayca taşınabilecek kısa vadeli bir çözümü istiyorsanız da idealdir. Sanayi tipi klimaların en çok kullanılan klima türlerindendir.

Güç açısından, ‘kaset tipi’ klimalara benzerler ve çoğu zemin ünitesi havayı 12 metreye kadar kolayca yayabilir. Kurduğumuz ünitelerin hepsinde hem soğutma hem de verimli ısıtma modları vardır, böylece tüm yıl boyunca rahat etmenizi sağlarlar,ortamı çok çabuk ısıtıp soğuturlar.

Salon Tipi Klima Montajı

*Kaset tipi klima montajı

Kaset tipi klimalar sanayi tipi klima olarak geçer günlük hayatta en yaygın kullanılan tavan klima üniteleri ‘kasetler’ olarak adlandırılır. Asma veya asma tavanlı odalar için en uygun olanıdır ve ofis ve mağazalarda kullanım için idealdir. Ünitenin ana gövdesi tavan boşluğunun içine gizlenmiştir ve çok ince bir ön yüz görünür ve böylece perakende veya ofis alanına düzgün bir şekilde ‘kamufle edilir’. Tavan kasetlerinin montajı için önemli bir husus, klima çözümlerine estetik açıdan daha hoş bir görünüm sağlamasıdır.

Bu üniteler, bir odanın ortasına yerleştirilebilmesi ve dört farklı yönde soğuk veya sıcak havayı üfleyebilme gibi benzersiz bir avantaja sahiptir. Merkezi olarak monte edilmiş tek bir tavan kaseti, tüm odaya dengeli soğutma sağlayabilir veya daha geniş alanlar için birden fazla ünite kullanılabilir.

Tavan kasetli klima üniteleri asma tavan içine gizlenmiş olmasına rağmen (birçok ofiste tavanlarda bulunan kare karoların üzerindeki alan), sonradan takılması kolaydır ve hızlı ve minimum aksama ile kurulabilir. Menfezlerden üfler.

Kaset Tipi Klima Montajı

*Kanallı tipi klima montajı

Kanallı klima sanayi tipi klima olarak geçer  muhtemelen tüm klima sistemlerinin en sessiz ve çok yönlü olanıdır. Evler, açık plan ofisler, mağazalar, okullar, restoranlar ve oda çevresinde dengeli hava dağılımı gerektiren diğer tüm geniş alanlar için idealdirler. Kanallı klima üniteleri, geniş alanlarda eşit bir hava dağılımı sağlamakta zorlanabilen duvara monte ünitelerin erişemeyeceği veya kapasitesinin ötesinde olan geniş alanları soğutmak veya ısıtmak için genellikle en mantıklı seçimdir.

Kanallı klima sistemleri sonradan takılabilir. Bununla birlikte, en iyi şekilde, gizli kanallı üniteyi barındırmak için tavan boşluğunda veya asma tavanın üzerinde yeterli alan olmasını sağlamak için mimarınız (veya inşaatçınız) ile birlikte planlayabileceğimiz ve çalışabileceğimiz bir bina projesinin / tadilatının bir parçası olarak kurulurlar.

Kanallı bir sistemdeki her bir ızgarayı ayrı ayrı kontrol edemediğinizi unutmamak önemlidir. Tüm sistem ya “Açık” veya “Kapalı” dır. Bu nedenle, insanların farklı sıcaklıklar isteyebileceği birden fazla odayı soğutmak için kanallı bir sistem kullanmamanızı öneririz. Yine de kanallı bir sistemin sunduğu estetik avantajları elde etmek istiyorsanız, tavanınıza birden fazla kanallı sistem kurmanızı öneririz, bu da her kullanıcıya kendi odası için sıcaklık ayarları üzerinde bireysel kontrol sağlar. Bu, kaçınılmaz sıcaklık anlaşmazlıklarının önlenmesine yardımcı olacaktır!

*Yer tavan tipi klima montajı

Popüler olmalarının nedeni isminde! Alçak duvara monte klima üniteleri düşük seviyede kurulur, bu da onları geleneksel yüksek duvarlı klima ünitelerinden daha estetik hale getirir çünkü birincil görüş hattınızın dışında kalırlar.

Müşterilerimizin çoğu geleneksel gaz yakıtlı radyatörlerini alçak duvara monte klimalarla değiştirdi. Bunun önemli avantajları var; birincisi, tesislerinizde hem soğutma hem de ısıtma sağlarlar ve ikincisi, kurduğumuz üniteler tipik radyatörlerden çok daha verimli olabilir, böylece ısınma parasından tasarruf etmenizi sağlar.

Alçak duvarlı üniteler normalde diğer klima sistemlerine kıyasla daha düşük bir maksimum soğutma çıkışına sahip olsalar da, daha büyük odalar için birden fazla üniteyi birden fazla radyatörünüz olduğu gibi kurabilirsiniz.

  • Fancoil montajı
  • Merkezi sistemi klima montajı
  • Multi klima montajı
  • Vrf dış ünite montajı
  • En iyi klima montaj servisi
  • Acil klima montajı
  • Sunucu odası klima montajı

Bilgisayar sunucu odaları neredeyse her kuruluşun kalbi haline geldi. Sunucuların aşırı ısınarak yavaşlamalarına, kapanmalarına veya bazı durumlarda veri kaybına neden olan ciddi durumlarda tam bir çökmeye neden olmamasını sağlamak için bilgisayar donanımının en uygun sıcaklıkta çalışmasını sağlamak son derece önemlidir. Bu hayati odadaki en kaliteli klima ekipmanı için biraz daha fazla ödeme yapmak, arıza riskinin çok daha fazla olduğu genel bir marka kurmaktan çok daha uygun maliyetli olabilir.

İster tek bir sunucuyu ister tüm bir sunucu odasını soğutmaya çalışıyor olun, The Air Conditioning Company, sunucularınızı tüm yıl boyunca serin tutacak uzmanlığa sahiptir. Bir sunucu odası için bir klima tavsiye ederken, anketörlerimiz size oda için gelecekteki planlarınızı soracaktır (örneğin, sistemlerinizi yükseltmeyi planlıyorsanız, ekstra sunucular ve / veya bilgisayarlar ekleyin) için doğru üniteyi belirlediğimizden emin olmak için İlave ısı yükünü dikkate alarak kurulumu geleceğe hazır hale getirin.

İş ne kadar büyük veya küçük olursa olsun ücretsiz bir site anketi sağlıyoruz. Tüm anketler, en zorlu sunucu odası kurulumlarının bile üstesinden gelebilen deneyimli klima mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilir.